Origine Romania
Dulceață de Smochine de Casă, 220g
Origine Romania
29,50 lei / BUC
Stoc epuizat
Descriere
Dulceață de smochine de casă (Nasul Roșu), 220g – preparată artizanal din smochine, cu gustul autentic și dulceața naturală a fructului copt. Delicioasă pe pâine, lângă brânzeturi sau în deserturi.
- ✔️ Rețetă de casă Nasul Roșu · gust autentic de smochine coapte
- ✔️ Textură densă, cu bucăți de fruct · dulceață naturală
- ✔️ Pe pâine/unt, lângă brânzeturi sau în prăjituri și tarte
- ✔️ Borcan 220 g
Despre produs
Dulceața de smochine de la Nasul Roșu este un produs gourmet, preparat în casă, care aduce pe masă gustul autentic al smochinelor proaspete și coapte. O dulceață densă, parfumată, cu textura plăcută a fructului. Perfectă pentru micul dejun sau ca acompaniament rafinat.
Gust & utilizare
Dulce, parfumată, cu note de smochină coaptă. Excelentă pe pâine prăjită cu unt, în iaurt sau pe clătite; clasică alături de brânzeturi (capră, brânză maturată, mucegai) și platouri; ca umplutură pentru tarte, fursecuri și prăjituri sau glazură pentru carne și brânză coaptă.
Ingrediente
Smochine, zahăr, suc de lămâie (rețetă de casă). (Detalii pe etichetă.)
Specificații
- Cod EAN: 07474
- Producător: Nasul Roșu (rețetă de casă) · dulceață de smochine · 220 g
Numai clienții autentificați, care au cumpărat acest produs, pot să scrie o recenzie.












Recenzii
Nu există recenzii până acum.